Підкріплення гривні

Подкрепления гривны

Глава Ради Нацбанку Б.Данилишин на своїй сторінці Facebook пояснює фактори зміцнення гривні на валютному ринку. В НБУ прогнозується, що такий стан триватиме до травня – червня цього року.

Основною причиною передбачається підтримка МВФ рішення Федеральної резервної системи (ФРС) Америки тимчасово не підвищувати процентні ставки, як це робилося кілька разів на рік раніше, і зниження цін на енергоносії.

Призупинення підвищення процентних ставок було прийнято через наростання ризиків і амортизації зростання економіки. Дане рішення робить «послугу» світовій економіці у вигляді підтримки країнам, які пережили ускладнення в зовнішньому фінансуванні в 2018 році. У свою чергу дані фактори позитивно вплинуть на сприятливий клімат національної валюти і імпорту. Національний банк убезпечився на вибудовуванні коридорів в разі ризиків програшу в угодах і поки непомічений на покупку валюти.

Хочемо зазначити, що українська гривня вперше за останні півроку знизилася в ціні нижче 27 гривень за долар на міжбанківському ринку і закріпилася на 2.9%. Так само на цьому тижні відкриття торгів увінчалося зниженням високих котирувань в умовах підвищення пропозиції.

Автор: Сергей Филатов